5 Vecí, o ktorých by ste mali vedieť predtým než podstúpite transplantáciu vlasov

0
5-veci-o-ktorych-by-ste-mali-vedieť-predtým-než-podstúpite-transplantáciu-vlasov-min5-veci-o-ktorych-by-ste-mali-vedieť-predtým-než-podstúpite-transplantáciu-vlasov-min

5 Vecí, o ktorých by ste mali vedieť predtým než podstúpite transplantáciu vlasov

  1. Lekár vie pracovať len s tými vlasmi, ktoré máte

Transplantácia vlasov je úžasný postup, ktorý môže spraviť obrovský rozdiel vo Vašich vlasoch a Vašom sebavedomí.

Väčšinou sa vlasy získavajú z oblasti temena hlavy, alebo z bokov hlavy. Tieto získané vlasy sú následne premiestnené do cieľovej oblasti.

V prípade, že ste plešatý na celej hlave, kliniky Vám nebudú vedieť ponúknuť transplantáciu vlasov. Existujú však ďalšie liečby, ako je napríklad Pigmentácia Vlasov, ktorá vám môže pomôcť.

  1. O vaše transplantované vlasy sa môžete starať ako o normálne vlasy

Jednou z častých otázok pacientov býva, že aká je starostlivosť o transplantované vlasy po zákroku. Niektorí pacienti sa boja, že ak sa nebudú o transplantované vlasy nejako špeciálne starať, tak im časom povypadávajú.

Dobrou správou je, že transplantované vlasy si vyžadujú špeciálnu starostlivosť len tesne po zákroku. Potom sa o už o ne môžete starať ako o normálne vlasy.

 

  1. Cena transplantácie vlasov

Cena transplantácie býva jedným z najväčších faktorov u zákazníkov. Je to jedna z najčastejších otázok, s ktorými sa stretáva každá klinika.

Transplantácia vlasov je pomerne drahý zákrok, ale z dlhodobého hľadiska stojí za to.

 

 

 

  1. Existujú rôzne metódy transplantácie vlasov

Transplantácia vlasov sa dá vykonať rozličnými metódami. Niekedy sa výber metód môže zdať náročný. Je dôležité preskúmať jednotlivé metódy a zistiť si o nich čo najviac informácií.

Základným rozdielom je, že pri transplantácii metódou FUE sa vyberá každý štep vlasu po jednom, kým pri metóde FUT sa jedná o výber celého pásu vlasov a následne sa pripravia na transplantáciu. S.H.E. metóda je podobná metóde FUE, ale s tým rozdielom, že na extrakciu jednotlivých štepov vlasov sa používajú tenšie ihly.

 

  1. Je veľmi dôležité aby ste si vybrali tú správnu kliniku

Vybrať si správnu kliniku na transplantáciu vlasov sa môže zdať ako náročná úloha, keďže rozhoduje mnoho faktorov:

  • skúsenosť doktora v oblasti transplantácie vlasov – pokiaľ je niekto doktorom 30 rokov, ale transplantácii vlasov sa venuje len 2 roky, tak je menej skúsený, ako niekto, kto je doktorom 6 rokov a transplantácii sa venuje už 6 rokov
  • videá zo zákrokov – tieto videá vám umožnia získať náhľad do práce kliniky; vďaka tomu si môžete pozrieť postup práce, štýl komunikácie s pacientom a ďalšie zaujímavosti
  • fotky pred & po – vďaka týmto fotografiám budete môcť vidieť výsledky zákrokov danej kliniky; pokiaľ je klinika kvalitná, úspešná a má veľa spokojných pacientov, tak bude vedieť poskytnúť mnoho fotiek pred & po

Pokiaľ sa ale zameriate na tie hlavné ako sú napríklad odozvy predchádzajúcich pacientov, typy metód, ktoré využívajú a ich process konzultácie s pacientom, tak budete vedieť poľahky zistiť, či ste našli tú správnu kliniku pre Vás, alebo nie.

—–

Toto je len 5 z mnohých faktorov, ktoré je nutné zvážiť predtým, než sa rozhodnete podstúpiť transplantáciu vlasov.

Netvrdíme, že v ne/prítomnosti hore uvedených bodov transplantácia vlasov, určite dopadne zle.

Ale

Odporúčame, aby ste vyššie spomenuté body brali pri voľbe kliniky do úvahy, ale samozrejme, nie je to povinné.
Právo rozhodovania sa je vždy vo Vašich rukách, milý/á čitateľ/ka.