Ako funguje transplantácia vlasov?

0
Ako-funguje-transplantácia-vlasov-min

Ako funguje transplantácia vlasov?

Žiaden chlap nechce prísť o vlasy. Našťastie, s dnešnou technológiou proces straty vlasov nie je taký trvalý, ako kedysi. Avšak, transplantácia vlasov je jediná vec, ktorá dokáže odvrátiť vypadávanie vlasov.

Tu je postup, ako to funguje:

Začína sa prehľadom pokožky hlavy, kde váš lekár určí, ktoré oblasti potrebujú ďalšie vlasy na zahustenie.

Vlasy na zadnej časti a bokoch hlavy sú potom odobraté a transplantované do cieľovej oblasti. Tieto vlasy sú stabilnejšie a sú geneticky dostatočne odlišné od predných, aby boli odolné voči riedeniu.

Technika, ktorú používajú kliniky, sa nazýva extrakcia folikulárnej jednotky(alebo FUE), ktorá len extrahuje jednotlivé štepy, nie dlhé pásy, aby sa zabránilo tvorbe jaziev.

Nevytvárajú sa žiadne nové vlasy. Je to len premiestnenie tých istých vlasov, ktoré už máte v rôznych oblastiach pokožky hlavy. Po ukončení procedúry by mal mať pacient trvalé vlasy po celej ploche, ale boky aj zadná časť hlavy sú o toľko redšie ako je transplantovaná oblasť hustejšia.

Dobrá správa: transplantované vlasy nebudú vypadávať ako predchádzajúce vlasy. Strata vlasov nie je problém so skalpom; je to problém s folikulov vlasov. Treba dodať, že transplantácie vlasov sú vo všeobecnosti veľmi úspešné, úspešnosť býva zhruba 90-97%.

Priemerná procedúra transplantácie vlasov sa pohybuje okolo 1500 až 7 000 eur, ale to bude závisieť od toho, koľko vlasov/štepov treba transplantovať.
Pre chlapov, ktorí si myslia, že si môžu vyčarovať vlasy s prípravkom bohatým na vitamíny ako je biotín alebo domácim liekom ako je cibuľová šťava, musíme prejaviť zdravú dávku skepticizmu.

Pomôžu vám? Pravdepodobne nie, ublížia vám? Pravdepodobne nie, takže je to skôr len strata času…

 

Netvrdíme, že v ne/pritomnosti hore uvedených bodov transplantácia vlasov, určite dopadne zle.

Ale

Odporúčame, aby ste vyššie spomenuté body brali pri voľbe kliniky do úvahy, ale samozrejme, nie je to povinné.
Právo rozhodovania sa je vždy vo Vašich rukách, milý/á čitateľ/ka.