Ako prebieha transplantácia vlasov metódou FUE?

0
Ako-prebieha-transplantácia-vlasov-metódou-FUE

Ako prebieha transplantácia vlasov metódou FUE?

Čo je FUE?

FUE (extrakcia folikulárnej jednotky alebo niekedy označovaná ako transplantácia folikulárnej jednotky) je typ transplantácie vlasov, ktorý zahŕňa extrakciu jednotlivých vlasových folikulov z darcovskej časti hlavy, zvyčajne po stranách a zadnej časti hlavy.

Tieto jednotlivé folikuly sa potom implantujú do cieľových oblastí.

Ako to funguje?

Počas tohto procesu sa jednotlivé folikuly – v priemer medzi 1 a 5 vlasmi – odstránia pri lokálnej anestézii. Na vybratie folikúl sa využíva mikrochirurgický extrakčný nástroj s priemerom 0,6 mm až 0,9 mm

Doktor, s použitím špecializovaných mikrochirurgických ihiel, potom prepichne oblasť pokožky hlavy, ktorá má prijať štepy. Doktori s 5 ročnou praxou sú spravidla skúsenejší vo vkladaní štepov do pokožky v správnom uhle a hustote – ako tí doktori, ktorí sa venujú transplantácii len 2-3 roky. Takto dosiahneme prirodzenú a realistickú transplantovanú oblasť aj vlasovú líniu.

Ako dlho to trvá?

Transplantácia vlasov FUE môže prebehnúť buď v jednom dlhom sedení, alebo niekoľkých menších sedeniach. Má tendenciu byť časovo náročnejšia ako metóda FUT, ale nezanecháva viditeľné a typické jazvy, ktoré zanecháva práve zákrok FUT.

Dĺžka zákroku FUE sa môže líšiť, ale zvyčajne závisí od počtu potrebných štepov. Menší zákrok, pri ktorom je potrebných len asi 1000 štepov, môže byť dokončený za pár hodín.

Avšak väčší zákrok – okolo 2300 až 3 300 štepov bude vyžadovať zákrok, ktorý trvá dva dni.

Ako dlho trvá zotavenie po zákroku?

Na rozdiel od chirurgického zákroku, transplantácia vlasov FUE nevyžaduje, aby sa zapojili veľké plochy pokožky hlavy. Neexistuje ani lineárny rez na zadnej strane hlavy, ani nezanecháva lineárnu jazvu.

Keď sú jednotlivé folikuly odstránené, zostávajú len malé tzv. „mikrodierky“, ktoré sú prakticky neviditeľné voľným okom. Po zahojení neexistuje žiadna pooperačná bolesť a nepríjemné pocity – s priemerným časom na zotavenie menej ako 10-14 dní.

Ako dlho trvajú výsledky?

Akonáhle ste absolvovali FUE transplantáciu, výsledky sú trvalé. Zatiaľ čo transplantované vlasy povypadávajú niekoľko týždňov po liečbe, nové vlasy budú rásť silne a zdravo.

—–

Toto je len pár z mnohých faktorov, ktoré je nutné zvážiť predtým, než sa rozhodnete podstúpiť transplantáciu vlasov.

Netvrdíme, že v ne/prítomnosti hore uvedených bodov transplantácia vlasov, určite dopadne zle.

Ale

Odporúčame, aby ste vyššie spomenuté body brali pri voľbe kliniky do úvahy, ale samozrejme, nie je to povinné.
Právo rozhodovania sa je vždy vo Vašich rukách, milý/á čitateľ/ka.