8 Užitočných rád pri výbere kliniky na transplantáciu vlasov

0
8-Užitočných-rád-pri-výbere-kliniky-na-transplantáciu-vlasov-min

8 Užitočných rád pri výbere kliniky na transplantáciu vlasov

  1. Voľba kvalitného doktora a zdravotníckeho personálu

Tento bod je ďaleko najdôležitejším. Odporúča sa, aby ste poriadne preskúmali svoje možnosti. Uistite sa, či je doktor uznávaným v tomto kruhu. Preskúmajte webové stránky a portály, ktoré sa venujú hodnoteniu lekárov (napríklad Estheticon.sk).

Pokiaľ vyhľadáte kliniku, o ktorú sa zaujímate a vidíte nedávne, pozitívne referencie od pacientov, je to dobré znamenie.

Je taktiež veľmi dôležité, či je kvalitný aj tím zdravotných sestier, ktorý spolupracuje s doktorom. Snažte sa zistiť čo najviac informácií o doktorovi aj jeho tíme, či už z rozličných portálov, alebo aj diskusií.

  1. Klinika s moderným vybavením

Jedným dôležitým bodom pri výbere tej správnej kliniky na transplantáciu vlasov by malo byť aj jej vybavenie. Toto totiž hovorí veľa o serióznosti kliniky.

  1. Osobná konzultácia

Každá kvalitná klinika bude trvať na osobnej konzultácii s potenciálnym pacientom. Počas tejto konzultácie preberiete vaše očakávania a možnosti. V tejto fáze je úlohou kliniky zistiť, či je požadovaný výsledok dosiahnuteľný, alebo nie a oboznámiť pacienta s realisticky dosiahnuteľnými výsledkami. 

  1. Ktoré metódy sú najvhodnejšie pre pacienta

Pacient si vo väčšine prípadov môže vybrať z 2 metód – FUT a FUE.

Staršia metóda transplantácie je metóda FUT. Po tejto metóde ostávajú výraznejšie jazvy a je nevhodná pre pacientov, ktorí chcú nosiť krátke vlasy.

Pri metóde FUE je každý štep vyberaný osobitne zo zadnej a bočnej strany hlavy a následne sú implantované do časti s úbytkom vlasov.

S.H.E. metóda je podobná metóde FUE, ale s tým rozdielom, že na extrakciu jednotlivých štepov vlasov sa používajú tenšie ihly.
Táto metóda je veľmi populárna, keďže nezanecháva jazvy na hlave pacienta.

 

  1. Fotky pred & po

Vždy to stojí za to pozrieť si fotky pred &po, pretože toto je najjednoduchší a najpriamejší spôsob hodnotenia doktora. Majte však na pamäti, že trvá 8 – 12 mesiacov, kým sa prejaví konečný výsledok.

  1. Referencie

Každý skúsený doktor so silným menom by mal mať veľké množstvo materiálu pred & po. Dôležité je, aby boli tieto fotky či videá čo najnovšie.

  1. Cena

Cena transplantácie sa často odvíja od kvality finálneho výsledku. Niektoré kliniky uvádzajú “báječné ceny” (napr. ázijské kliniky), avšak podobné kliniky majú často len slabé vybavenie a niekedy aj nehygienické pomôcky, či neskúsených doktorov.

  1. Zákaznícky servis po zákroku

Všetky prestížne kliniky venujú starostlivosti o pacientov veľkú pozornosť. Znamená to poradenstvo a servis až kým pacient nie je spokojný s výsledkom

—–

Toto je len 8 z mnohých faktorov, ktoré je nutné zvážiť predtým, než sa rozhodnete podstúpiť transplantáciu vlasov.

Netvrdíme, že v ne/prítomnosti hore uvedených bodov transplantácia vlasov, určite dopadne zle.

Ale

Odporúčame, aby ste vyššie spomenuté body brali pri voľbe kliniky do úvahy, ale samozrejme, nie je to povinné.
Právo rozhodovania sa je vždy vo Vašich rukách, milý/á čitateľ/ka.