6 Vecí, na ktoré je nutné dbať pred transplantáciou vlasov

0
transplantácia vlasov

6 Vecí, na ktoré je nutné dbať pred transplantáciou vlasov

  1. Zvoľte vhodnú kliniku

V prípade, že ste sa už definitívne rozhodli pre podstúpenie transplantácie vlasov, je nutné zvoliť kliniku, ktorá vykoná zákrok profesionálne. O podobných klinikách sa môžete dozvedieť prostredníctvom reklám, diskusií a fór, prípadne i stránok ako YouTube, či Estheticon.

 

  1. Preštudujte si webstránku kliník a ich referencie

Dnes si už takmer každá klinika dokáže zaplatiť reklamu, je však veľmi dôležité, aby ste sa zamerali skôr na referencie. Tie totiž ozajstne odzrkadľujú a poukazujú na kvalitu práce danej kliniky. Taktiež je dobré, ak dokážete nájsť takzvané fotky „pred & po”, keďže práve tieto fotky Vám môžu dať ozajstnú predstavu o tom, aký výsledok by ste mohli dosiahnuť.

 

  1. Uistite sa, že váš doktor je špecialistom na transplantáciu vlasov

Pri transplantácii vlasov je veľmi dôležité, či sa doktor špecializuje na tento zákrok, alebo ho vykonáva len sporadicky. Skúsenosti a precíznosť doktora sú na prvom mieste, avšak dbajte aj na fakt, že s vyšším vekom doktora ubúda motorika rúk a slabne zrak. Práve preto sa odporúča voľba doktora, ktorý už má potrebné skúsenosti, ale ešte má dobrú motoriku rúk a ostrý zrak.

 

  1. Rozhodnite sa, že koľko ste ochotný investovať do svojho vzhľadu

Transplantáciu vlasov vykonáva v dnešnej dobe mnoho kliník. Ceny pre ten istý zákrok môžu byť úplne rozdielne a závisí to predovšetkým od skúsenosti doktora a od prestíže kliniky. Tu znovu platí, že je dobré nájsť kliniku s pozitívnymi referenciami a vysokým štandardom, ktorá však nie je predražená.

 

  1. Zvoľte typ transplantácie, ktorá je najvhodnejšia pre vás

Dnes je na trhu mnoho možností pre transplantáciu vlasov, no medzi tie lepšie sa dajú vo všeobecnosti zaradiť metódy FUE, FUE Safe System, alebo ešte kvalitnejšia metóda S.H.E. Pri prvotnej konzultácii sa uistite, či je zvolená metóda vhodná pre Vás a Váš typ vlasov.

 

  1. Zákaznícky servis

Na základe referencií sa snažte zistiť či Vami zvolená klinika ponúka kvalitný zákaznícky servis a či sa svojim pacientom venujú aj po zákroku. Vykonáva klinika kontrolu po transplantácii? Je klinika ochotná odpovedať na vaše otázky aj po zákroku?

 

  1. Vzdialenosť kliniky od vás

Pokožka hlavy sa po transplantácii vlasov zvyčajne hojí bez komplikácií. V prípade, že by ste práve Vy boli výnimkou a vyskytnú sa nejaké komplikácie, je výhodou ak viete opäť navštíviť kliniku na kontrolu. Preto sa odporúča podstúpiť zákrok na klinike, ktorá je pre vás ľahko dostupná a nie je vzdialená ako sú napríklad ázijské, alebo africké kliniky.

—–

Toto sú všetko otázky, ktoré je nutné prejsť predtým, než sa rozhodnete podstúpiť transplantáciu vlasov.

Netvrdíme, že v ne/prítomnosti hore uvedených bodov transplantácia vlasov, určite dopadne zle.

Ale

Odporúčame, aby ste vyššie spomenuté body brali pri voľbe kliniky do úvahy, ale samozrejme, nie je to povinné.
Právo rozhodovania sa je vždy vo Vašich rukách, milý/á čitateľ/ka.